sobota, 16 kwietnia 2011

Dropek do m2

Dropienie w m2 to popularny sposób zarabiania. Przynosi spore dochody i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Dla tych, którzy jeszcze nie mają dropka, a chcieliby zrobić, przygotowuję ten właśnie poradnik.

Dropek to w wielkim skrócie postać, która ma za zadanie dropić coś konkretnego - w tym wypadku KU oraz KD z metinów w m2. Aby było to efektywne, musi utrzymywać stały lvl, nie może awansować, gdyż zbyt duża róznica lvl między metinami a postacią popsułaby drop. Dropek do m2 całe swoje życie powinien pozostawać na 35lvl! Aby nie przekroczyć tego poziomu, regularnie oddawaj doświadczenie na jakąś gildię (gildie chętnie przyjmują postacie dropiące, oddające exp za darmo).

Jaka klasa postaci?

Woj body jest w tej sytuacji optymalny. Niektórzy próbują wersje z wojem mentalem, albo z surą wp, ale bodziak jest po prostu skuteczniejszy. Jego zaletą jest szybkość.

- najszybciej ubija metiny
- najszybciej znajduje metiny

Dropek do m2 krok po kroku

Stwórz sobie nową postać, wojownika. Na 5 lvl postaci wybierz ścieżkę wojownika ciała (body). Wszystkie punkty umiejętności będziesz dawać tylko w 2 skille - aura miecza oraz beserk. Brak skilli zadających obrażenia utrudni Ci expienie tą postacią, jednak nic nie jest niemożliwe. Poza tym, możesz podexpić dropka swoją główną postacią, ewentualnie poprosić kogoś znajomego, żeby nabił mu 35lvl.

Oba skille muszę wejść na M przy 17 pkt, aby na 35lvl postać miała 2 skille na M!

Aby to osiągnąć, pierwszy skill resetujesz ile wlezie u starszej pani w m1. Szansa, że wejdzie na M przy 17 pkt to jedynie 25%, więc czasem trzeba trochę czasu na resety poświęcić. Niestety, drugi skill musisz już resetować za pomocą opasek zapomnienia.

Na poniższym obrazku jest mój dropek. Ma aurę miecza na 17pkt, skill nie wszedł 5 razy, szukam kolejnych opasek :)


porada: Z racji tego, że opaska zapomnienia berserka jest dużo droższa niż oz aury miecza, polecam aurę wbijać na M jako drugi skill - spora oszczędność pieniędzy.

Co do statusu, nie ma chyba jedynej właściwej drogi. Najbezpieczniej punkty statusu wydawać na siłę oraz wytrzymałość, w stosunku 2:1. Jeżeli masz bardzo dobry ekwipunek przygotowany dla dropka, możesz zaryzykować zwiększenie ilości punktów wydanych na siłę.

Mój własny dropek ma więcej siły niż piszę powyżej:


Podsumowując: zrobiłeś już wojownika body i wbiłeś mu 35lvl. Pierwszy skill masz już na M1, wszedł przy 17pkt, drugi resetujesz przy pomocy opasek zapomnienia aż również nie wejdzie na M1. Punkty w statusie rozdałeś w siłę oraz w wytrzymałość w stosunku 2s do 1wt. Czas na zrobienie bojowca.

Potrzebujesz 11 medali konnych. Od 25lvl postaci możesz wykonywać misje konne, jedną dziennie. Podnoszą one umiejętność jeździectwo. Na 10 poziomie jeździectwa i 35 poziomie postaci możesz próbować wykonać misję na konia bojowego. Dopiero na bojowcu możesz bić metiny z konia, nie ma takiej opcji w przypadku zwykłego konika.

Najlepiej poprosić o pomoc jakąś postać z 65lvl. Zaproszenie do pt osoby z wyższym lvl niestety nie jest możliwe. Aby wykonać misję na bojowca (zabić 100 łuczników na pustyni w ciągu 30 minut) powinna wystarczyć jedna taka osoba. Dla pewności możesz oczywiście zaprosić ich więcej.

porada: Medale potrzebne na misje konne możesz wydropić tym samym dropkiem, najlepiej w granicach 18-20lvl postaci. Ja tak robiłem ;)

Ekwipunek

Ogólnie rzecz biorąc potwory w m2 nie są na tyle wymagającymi przeciwnikami, żeby jakoś szczególnie się na nie zbroić. Wiadomo jednak, im lepszy ekwipunek, tym większy komfort gry. Pamiętaj jednak, że w dropieniu chodzi przede wszystkim o szybkość.

Broń - im lepsza, tym szybciej ubijesz metina. Najlepszy do tego celu jest rib (Ostrze z Czerwonej Stali). Nie musi być od razu +9. Nawet +3 czy 4 da radę. Ważne, aby średnie były na plusie. Im większe średnie tym lepiej.

Ktoś mógłby mi zarzucić, że sam się do swoich porad nie stosuję, ponieważ mój dropek biega z fms-em zamiast z rib-em. Mam riba, jednak nie chciało mi się go przerzucać na to konto tylko w celu zrobienia ss-a ;)

Zbroja - mnisia z dowolnym plusem z włożonym kd przyspieszenia +3/4. Im szybciej biegasz, tym lepiej. Możesz zmieniać sobie zbroję na czas bicia metina na jakąś inną, jaką dysponujesz. Czy to tygrysia (np. +9), czy jakaś śmiertelna/lwia (najlepiej +6 lub wyżej). Ja osobiście biję w mnisiej +6. Kupowanie specjalnie zbroi +9 dla dropka mija się z celem - ma on przynosić dochód, a nie generować nowe wydatki.

Inne - jak dla mnie podstawą są dobre buty ;). Konkretniej takie, które pozwolą na szybkie bieganie i szybkie znajdowanie metinów. Poza tym dowolność - jeśli masz problemy z ilością życia, zakładaj rzeczy z bonami pż. Jeśli za długo bijesz metina, załóż coś z bonem na krytyka/przeszywkę. Jeśli masz dużo kasy, zainwestuj w kolczyki z bonem 20% szybkości poruszania się!

Jeśli masz coś z głównej postaci, co możesz przerzucać na dropka, nie krępuj się - ja czasami przerzucam hełm i buty, jeśli chce mi się w to bawić ;)


Gdzie szukać metinów?

Zaznaczałem kiedyś na mapce miejsca respów metinów. Wyglądało to tak: jeżdżę po m2, natrafiam na metina, wstawiam kropeczkę. Myślę, że dzięki tej mapce będziesz mógł się mniej więcej zorientować, w jakich okolicach szukać konkretnych metków.Na życzenie czytelników dorzucam mapy Schinso i Jinno. Miejsca respu pokazałem bazując na informacjach z sieci, nie zaś własnych doświadczeniach, niestety.Na czym zarabiać?


księgi umiejętności (KU)
kamienie duszy (KD)
kawałki klejnotu
marmury polimorfii
fms-y (z dzikich łuczników, bardzo rzadko)

33 komentarze:

 1. Dobry poradnik ale mam jedno ale, kamienie duchowe lecą od metinów 40lv+ :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No fakt, kiedyś info na wiki było inne, ale widzę że w opisie kamienia duchowego jest teraz info, że od 40lvl dropi. Dzięki, już poprawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. czasami dropek staje się główna postacią

  OdpowiedzUsuń
 4. Zwłaszcza wtedy, kiedy wcześniejsza główna postać miała skille, które nie weszły przy 17 pkt. Sam czytałem trochę ku na dropku, ale ostatnio się nim prawie nie bawię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny poradniczek :D Spróbowałbyś skombinować resp metków w jinno i chunjo ? A zwłaszcza w jinno :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ok, dopiszę to sobie do listy "do zrobienia". Mapki powinny w ciągu kilku dni pojawić się w tym poradniku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. kamole dropia z best kapitana tez

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzieki wielkie za dodanie mapki jinno napewno sie sprzyda

  OdpowiedzUsuń
 9. a w co mam ładowac jak gram wojem w sile i wita

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, polecam dawać co lvl 2pkt w siłę i 1pkt w wit. Jak już będziesz miał max (90pkt) w sile wtedy maxujesz wita, a następnie wszystko będziesz pakował w zręczność. Ale to dopiero na lvl bodajże koło 70 ;)

   Na oficjalnym forum Metin2 są poradniki odnośnie budowania postaci i rozdawania konkretnych statystyk. Ten tekst jest akurat tylko o tworzeniu dropka do M2. Jeśli interesuje Cię build na normalną postać wtedy polecam zapoznać się z poradnikami zamieszczonymi na forum.

   Usuń
 10. Dzięki Wielkie Dziza

  OdpowiedzUsuń
 11. Gdzie najlepiej bić level w m2 w kturym miejscu jak bys dodał mapke i zaznaczył było by dobrze mam lvl 23 wojownik !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy w którym królestwie. Ja znam tylko lokacje w Chunjo. Możesz bić albo koło staruszka, gdzie są różne dzikusy, albo w dolnej prawej części mapy - tam, gdzie nie ma łuczników wcale.

   Usuń
  2. Jak chcesz expić w M2 jinno to polecam pomiędzy 2 mostami jest ogromny spot :)

   Usuń
 12. Ja jestem w królestwie Niebieskich to gdzie mam expić daj mapke plis

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja na Solarku gram nick BoMaParte, dałem 2kk koledze 77 lvl by podexpił postać mi do 35 lvl ale źle zrobiłem ze skilami :/
  Z 17 pkt weszła Aura to + ale reszta skilii różnie rozdałem postać ma już 33 lvl bo expić się wczoraj już nie chciało koledze ^ ^

  Ale poradniki masz tutaj bardzo fajne, ogladam sobie bo przerwa techniczna w metku ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zawsze jest ktoś znajomy, kto nas podekspi. A obcym ludziom kasy dawać z góry nie polecam ;)

   Usuń
 14. A jak ktos ma dropka 36 lv aura na G1 i Berek G1 i 1 wirek eq na cale na 1lv +9 tylko ribek i fms+9 i smiertela +9 to moze by do dropka w M2?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dropek dobry jak najbardziej, tylko z metków 25lvl będzie słabiej leciało niż na 25lvl

   Usuń
 15. Witam
  jesteś w stanie zrobić opis postaci, które nadają się do dropienia marmurów - silny dziki sługa, dziki sługa (jaką postać, który lvl jakie skile gdzie dropić jakie eq)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo dobry poradnik. Dziękuję.
  Z pewnością skorzystam. ^^

  OdpowiedzUsuń
 17. resp na mapce shinso nie za dokladny ale nie ma sie co czepiac szczegolow:)

  OdpowiedzUsuń
 18. KD to również kamień duszy a nie kamień duchowy naucz się czytać:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Mam takie pyt. nieco się zagalopowałem i wbiłem już 39. Niestety EQ jeszcze nie takie aby bić metki 45 przy świątyni a 40 na pustyni są jak dla mnie zbyt losowe. Czy z takim lvl bicie jedynie metkow 35 w m2 jeszcze się opłaca czy warto było by zrobić nową postać(Żeby bić także 25 i 30 lvl) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sugerowałbym zrobić nową postać. Przy 39lvl praktycznie nie masz dropu z 1/3 metinów w M2.

   Usuń
 20. Wow nie sądziłem że po taki czasie od pojawienia się posta jeszcze uzyskam odpowiedź. Thx za pomoc :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostaję powiadomienia na maila o nowych komentarzach ;)

   Usuń
 21. na mapce schinsch metki zazdry pojawiają się też przy tp na pustynie czasami warto tam zajechać i żucić okiem

  OdpowiedzUsuń
 22. Ile czasu trzzeba spedzic na dropie w m2 zeby dobrze zarobic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To głównie zależy od szczęścia, jak leci i co leci ;)

   Usuń
 23. Siema grasz jeszcze w metina ? Jak tak to napisz lvl i jaką klasą i gdzie :)

  OdpowiedzUsuń