czwartek, 5 kwietnia 2012

Zarabianie w Trudnym Lochu Małp

Trudny Loch Małp (Sangsun Dong) jest moim zdaniem jednym z lepszych miejscówek do zarabiania dużej ilości YANG dla postaci w przedziale od 50-61lv. Występuje on na Pustyni Yongbi w tzw. Oazie.

Moby, jakie tam występują, to:
 • Lord Małp (Boss) (Respi się on co około 30min, nie jest mocny lecz jego "obstawa" natychmiast się na nas rzuci)
 • Zły Silny Małpi Generał
 • Zły Silny Małpi Wojownik
 • Zły Silny Małpi Żołnierz
 • Zły Silny Małpi Miotacz
 • Zła Silna Złota Małpa
 • Zła Silna Kamienna Małpa
 • Silny Małpi Generał
 • Silny Małpi Wojownik
 • Silny Małpi Żołnierz
 • Silny Małpi Miotacz
 • Silna Złota Małpa
 • Silna Kamienna Małpa
Drop:
Podstawowy drop jaki nas interesuję to Medale Konne, Krew Małp (dropi tylko gdy mamy misję, jeśli nie posiadamy jej jeszcze w eq, czyli polecam przekładać np. na buffa i dropić następną), Z bossa będzie dropić nam Zioło z Trudnego Lochu Małp, zbroję na 54lv i od czasu do czasu może nam dropnąć Kamień Duchowy.Jaką zrobić postać do Trudnego lochu?

Postacią, która najbardziej nadaje się do Lochu jest Sura WP. Skille sury robimy całościowo pod Trudny Loch, czyli: Czarowane Ostrze ---> Czarowana Zbroja ---> Strach. Czemu strach ? Ponieważ to specjalny skill WP dzięki któremu moby z niższym lvl nas nie atakują i możemy wziąć ich tyle, ile chcemy; dodatkowo zmniejsza zadawane nam obrażenia. W statystykach postaci wszystkie pkt. wydajemy na Inteligencję, po wymaxowaniu resztę na Witalność.

Drugą postacią która także będzie dobra do Lochu jest Wojownik Mental. Skille wojownika pod Loch to: Silne Ciało ---> Duchowe Uderzenie ---> 3skill wedle uznania, Tąpnięcie lub Walnięcie. W statystkach postaci wszystkie pkt. dajemy w Siłę, a resztę w Witalność. Czemu nie na odwrót? Ponieważ mental ma dużo defa, a ataku mu brakuje. 

Dla obydwu tych postaci Bojowiec lub Militar obowiązkowo :)

Ile potrzeba mi defa abym sobie poradził?

Obrony wystarczy nam 510, ale wiadomo, że im więcej tym lepiej. Gdy już mamy te 500+ defa damy radę wyczyścić całą komnatę na 2 lub 3 razy. Czyli bierzemy najpierw 3/4 dolnej komnaty i wybijamy je przy ścianie, potem bierzemy 1/4 dolnej + górną komnatę i tak w kółko.

Czy bez 2x dropu nic nie dropnę?

Bez rękawicy złodzieja w Trudnym Lochu i tak tam jest bardzo dobry drop. Wiadomo, z 2x dropem jest łatwiej, lecz można obejść się bez niego. Ja w ciągu około 1h dropiłem 15-35 medali, zależy od szczęścia.

Jakie będzie mi potrzebne Eq?

Co do Eq nie musi być ono jakieś super, 5x bon itp. Ja tu podam proponowane eq:
 • Hełm: Żelak/Wyzywka +9. Wystarcza w zupełności, jeżeli jest jakiś bon na zwierzaczki to bardzo dobrze, lecz nie jest wymagany.
 • Tarcza: Tutaj Okrągła tarcza +6,7 wystarcza. Jeżeli ma ktoś np +4,5 z NNO taką też może założyć, małpy omdlewają co nieco utrudnia branie spotu.
 • Bransoleta: Polecam Srebrną +9, Białe złoto +8,9, Nieb łzy lub Kryształową bransę (jeżeli ma bon 1000 PŻ lub więcej). Jeżeli ktoś ma w bransie 5/10% do PŻ (oprócz bonu HP) to jest to naprawdę spore ułatwienie, można mieć coś na zwierzęta 10/20%. Żaden z tych bonów oprócz HP nie jest wymagany, jest to po prostu tylko spore ułatwienie dla kogoś, kto je posiada.
 • Kolczyki: Standardowo Ebonitowe +9
 • Naszyjnik: Tutaj polecam Ametyst, Nieb łzy, Z białego złota, Perłowy (dla WP). Z bonusem przynajmniej 1000 PŻ. Im naszyjnik wbity na większy + tym lepiej.
 • Buty: Tu najlepiej nadają się Buty Feniksa +4,5,6,7,8,9 z bonusem przynajmniej 1000 PŻ. Mają one wbudowany bon na blok ciosu co powoduje, że małpy nie trafiają i HP nie spada za szybko. Ale jeżeli nie posiadamy takich, to zakładamy jakieś inne z bonusem 1000 PŻ lub więcej.
 • Zbroja: Zbrojka nie musi być jakaś super, wystarcza na 42lv +7,8,9 z Kd defa i speeda bądź uchylenia, Jeżeli ktoś ma jeszcze HP w zbroji to mu z pewnością wystarczy.
 • Broń: Polecam FMS lub RIB +8,9; Średnie Obrażenia 20% już wystarczą; Kd śmierci i potwora +3/4


Jak dojechać do Komnaty Lorda?


 Brać buffa?

Tak, bez buffa nie polecam wchodzić. Dobrze by było, żeby szamanka miała 35lvl+, Pomoc i Błogo na M.

Tutaj wrzucam SS'a w którym ja dropie swoim mentalem. Bez 2x dropu nieraz medale się dosłownie sypią, jeśli oczywiście ma się szczęście.

Dodatkowe informacje: Jeżeli komuś brakuje Defa lub Ataku może sobię wydropić Renifera i ulepszyć go po to by dawał odporność lub atak. Jeżeli ktoś nie wie dalej o co chodzi to odsyłam do tematu Mega Wierzchowce. Możecie również zrobić sobie różnego rodzaju Wody i Rosy.

9 komentarzy:

 1. To jest to ! nawet na forum metin2.pl nie było takiego poradnika w którym ktoś opisał tak dokładnie eq widać że robione na własnym doświadczeniu

  OdpowiedzUsuń
 2. Poradnik jest znakomicie wykonany. Najbardziej podobają mi się pytania + odpowiedzi oraz opis ekwipunku. Dodatkowo jest kolorowy i dużo w nim grafiki co przyciąga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Poradnik jest bardzo dobry. Zrobcie jeszcze pare ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. fajnie dzieki pomogło mi to;} pozdrawiam z s16

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ma nic gorszego od poradnikow...a pozniej masa noobow na metkach czy w lochach, bo TAK PISZE W PORADNIKACH!!! Sam nie ogarniasz? Nie graj...pierdolone lamusy...

  OdpowiedzUsuń
 6. Dokładnie jak napisał anonim 21 grudnia.. Pełno botów się robi przez te popieprzone poradniki :) Zarabiałem tym sposobem gdy jeszcze nie było groty wygnańców i innych takich gówien a 5x bon w itemie to było odległe marzenie większości graczy ;)

  Metin w chwili obecnej to crap..

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobry poradnik , Pozdrawiam GORLICE ! s55 NFL

  OdpowiedzUsuń